پارکت دیواری

پارکت دیواری ،این نوع پارکت به جای اینکه بر روی سطح کف نصب شوند بر روی دیوارها نصب می شوند و به شما این امکان را می دهد که با نصب آن در فضای کار یا فضای منزل نه تنها جلوه زیباتری به محیط اطراف خود بدهید بلکه با هماهنگ کردن آن با کفپوش به کار دکور منزل یا محل کار خود را چند برابر کنید.

پارکت دیواری می تواند کمک زیادی به حفظ دیوارها در برابر عوامل مختلف طبیعی یا غیرطبیعی کند و به عنوان یک لایه محافظ بر روی دیوار عمل کند.

 

مزایای استفاده از پارکت دیواری

 

1- امکان تعویض آسان

2- نصب سریع و آسان

3- صدمه وارد نکردن به دیوار به هنگام نصب و برداشتن

4- محافظت از دیوارها در برابر عوامل محیطی

5- تنوع در رنگ و طرح و جنس و کیفیت

که از پارکت های دیواری می توان در فضاهای کافی شاپ، شرکت ها، خانه های ویلایی، مغازه های کوچک، فضاهای داخلی منزل به خصوص سالن پذیرایی استفاده کرد و برای انتخاب طرح و رنگ پارکت باید به نوع چیدمان و رنگ آمیزی فضای داخلی خود توجه داشته باشید و برای فضاهایی که نور کمی دارند پارکت دیواری با رنگ های روشن توصیه می شود و همچنین اگر فضای پر نور دارید پارکت های دیواری با رنگ تیره می توانند انتخاب مناسبی باشد.

 

نکاتی که قبل از خرید پارکت دیواری باید در نظر گرفت

 

1-طرح و رنگ هایی که برای پارکت دیواری انتخاب می کنید باید تا مقداری با پارکت تفاوت داشته باشد زیرا پارکت های دیواری در معرض دید است.

2-پارکت دیواری باید به گونه ای نصب شود که بدون ایراد باشد زیرا کوچک ترین ایراد چهره زشتی را ایجاد خواهد کرد پس در نصب پارکت دیواری باید دقت فراوانی داشت.

3-پارکت دیواری به دلیل اینکه بر روی دیوار نصب می شود ممکن است در معرض برخورد اجسام قرار بگیرد پس باید محکم و بادوام باشد.

 

نتیجه گیری

قیمت پارکت دیواری با پارکت های معمولی تفاوت زیادی ندارد زیرا از یک جنس می باشند و فقط در اجرای نصب آن تفاوت هایی وجود دارد.