دیوارهای داخلی خانه را چگونه رنگ کنیم

دیوارهای داخلی خانه را چگونه رنگ کنیم؟ ، رنگ دیوار از مهمترین بخش های دکوراسیون هر خانه ای به شمار می رود.

رنگ کردن دیوارهای خانه یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها برای ایجاد تغییر در طرح و سبک دیوار هاست. رنگ آمیزی دارای اصول و قوانین خاصی است و به همین دلیل باید برای رنگ کردن بسیار خبره بود. در این مقاله قصد داریم چند تکنیک رنگ آمیزی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

 

رنگ آمیزی سقف منزل


رنگ آمیزی سقف منزل و ساختمان سخت ترین قسمت رنگ آمیزی می باشد و برای بسیاری از افراد بسیار مشکل می باشد. مشکلاتی مانند چکه کردن رنگ، عدم تسلط کافی هنگام کار، یکنواخت نشدن نتیجه ی نهایی، باعث می شود که رنگ آمیزی منزل بسیار سخت جلوه کند. در متن زیر قصد داریم تکنیک های رنگ آمیزی سقف منزل را به شما آموزش دهیم :
• تکنیک اول: جلوگیری از به جای ماندن اثر غلتک
یکی از بزرگترین معضلات افراد به هنگام رنگ کردن به جا ماندن اثر غلتک است. برای جلوگیری از به جا ماندن هر گونه اثر و رد روی سقف باید رنگ کردن را یک طرف آغاز کنید و به سمت های دیگر پیش بروید. به عبارتی دیگر نباید یک قسمت را به قسمت های مختلف تقسیم کنید.
• تکنیک دوم: اجرای یک رنگ کاملا یک نواخت
تن رنگ های ترکیبی به کار گرفته در رنگ دیوارهای یک بخش به خصوص می تواند تفاوت هایی جزئی با یک دیگر داشته باشند. برای برطرف کردن این مشکل می توانید مقداری زیادی از رنگ را یک جا تهیه کنید تا دوباره مجبور به تهیه رنگ نشوید.
• تکنیک سوم: استفاده از کاغذ سنباده بین هر بار رنگ آمیزی
رنگ آمیزی برخی از سطوح تنها با یک لایه از رنگ به اتمام می رسد و نیازی به اجرای لایه بیشتری از رنگ نخواهد بود. این موضوع در مورد تمامی دیوارها و سقف ها صدق نمی کند. برای ایجاد پیوند قوی و محکم میان لایه های مختلف رنگ، بعد از هر بار رنگ زدن و خشک شدن آن از کاغذ های سنباده استفاده کنیم و تمامی سطح را صیقل دهیم .

 


رنگ کردن دیوار با غلتک


برای رنگ کردن دیوارها می توانید از غلتک استفاده کنید زیرا بسیار آسان و سریع می توانید دکوراسیون منزل خود را عوض کنید. نقاشی ساختمان با غلتک بسیار به صرفه تر است و باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. غلتک در مقایسه با قلمو زودتر و بهتر سطح وسیعی از دیوار را با رنگ جدید پوشش می دهد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، رنگ کردن با اصول خاصی همراه است و رنگ آمیزی نیاز به افراد خبره در این کار دارد. تکنیک های زیادی برای رنگ کردن موجود می باشد که باعث تمیز در آمدن نقاشی می شوند.