کاشی و سرامیک آشپزخانه

کاشی و سرامیک  آشپزخانه، لازم است از میان تنوع های بسیار کاشی ها، اندازه ها و رنگ های مختلف را انتخاب کنید.

آشپزخانه قسمتی از خانه است که می توان از مدل و رنگ و اندازه های متفاوت کاشی در آن استفاده کرد البته، استفاده از انواع مختلف در جای درست باعث می شود که آشپزخانه شما پر از انرژی مثبت شود.


جنس کاشی و سرامیک در آشپزخانه


جنس های گوناگونی از کاشی و سرامیک وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در آشپزخانه سرامیک هایی مقاوم و در ابعاد بزرگ مناسب استفاده هستند و سرامیک ها برای کف باید تا حدودی ضد لغزش باشند. در کاشی کاری آشپزخانه باید به آن دقت کنید چون ممکن است، روغن و یا آب روی کاشی ریخته شود پس سرامیک های شیشه ای مناسب دیوارها هستند و نور را در حد زیادی منعکس می کنند و رطوبت را جذب نمی کنند. کاشی های سرامیکی برای پشت سینک ظرفشویی و بالای اجاق مناسب هستند و شما می توانید طرح بالای اجاق را از دیگر جاهای آشپزخانه متفاوت تر در نظر بگیرید و برای پشت سینک ظرفشویی و قسمت بالایی اجاق و بین کابینت ها می توانید از هر نوع سرامیکی استفاده کنید به شرطی که با ایمنی مطمن نصب شده باشند.


رنگی یا بی رنگ بودن کاشی و سرامیک آشپزخانه


قبل از اینکه به خرید کاشی بروید، تصمیم خود را بگیرید که به دنبال کاشی های ساده با رنگ های خنثی هستید یا می خواهید مدل های طرح دار و رنگی را انتخاب کنید. البته انتخاب رنگ و نوع کابینت ها و یا سایر عناصر آشپزخانه به سلیقه شما بستگی دارد، اگر کابینت ها و دیگر بخش های آشپزخانه تان رنگی است انتخاب یک کاشی با رنگ ملایم به جذاب تر شدن آشپزخانه تان کمک می کند. استفاده از کاشی های پر نقش و نگار ممکن است باعث شلوغ به نظر رسیدن آشپزخانه شود اما اگر، کابینت های به رنگ خنثی دارید به دنبال کاشی های طرح دار بگردید چون این کاشی ها، به آشپزخانه شما جانی دوباره می دهد.


نتیجه گیری


در هنگام انتخاب مدل کاشی و رنگ باید به جنس و رنگ صفحه کابینت خود دقت داشته باشید، اگر صفحه کابینت شما رنگی است، کاشی های ساده را انتخاب کنید و اگر صفحه کابینت شما ساده است، می توانید با طرح و رنگ کاشی های بین کابینتی فضایی هماهنگ داشته باشید.