کاربرد کاشی و سرامیک در ساختمان

کاربرد کاشی و سرامیک در ساختمان، کاشی از پرکاربردترین مصالحی است که برای پوشش نهایی دیوار داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع مصالح جزء محصولات سرامیکی است که در ابعاد مختلف برای تزئینات داخلی و خارجی ساختمان و به عنوان عایق رطوبتی استفاده می شود و، از گذشته تا امروز کاشی ها نوعی دیوارپوش برای سرویس بهداشتی و آشپزخانه، حمام در نظر گرفته شده اند و در انواع مختلف تولید می شوند.


کاربرد سرامیک


سرامیک برای مکان های مرطوب در تمام ساختمان های مسکونی، خدماتی، بهداشتی و... مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های سرامیک می توان به موارد زیر اشاره کرد


1- قابلیت شستشو و عدم جذب آلودگی
2- قابلیت اجرا در سطح های وسیع
3- مقاومت در برابر آب و رطوبت
4- عدم ایجاد خط و خش بر روی آنها
5- عدم تغییر رنگ و مقاومت در برابر تابش نور خورشید
6- تنوع بالای رنگ و طرح


از چه رنگ سرامیکی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم


در انتخاب رنگ سرامیک باید دقت زیادی کنیم و در فضاهای مسکونی به دلیل اینکه در طول روز بسیار در معرض دید قرار دارد و تاثیر فراوانی بر روحیه ساکنان خانه می گذارد استفاده از رنگ های، بسیار روشن مثل زرد ملایم، سبز کم رنگ، سفید و... دلنشین تر است و در دکوراسیون داخلی پیشنهاد می شود. استفاده از رنگ سفید معایبی هم دارد و یکی از آن معایب یکدست شدن فضا است که برای برطرف کردن این عیب می توان از یک قالیچه زیبا استفاده کرد. رنگ های تیره در کف فضا را فشرده نشان می دهند و بر روحیه افرادی که در این فضا هستند، تاثیر خوبی ندارد پس، می توان از سرامیک هایی با ابعاد بزرگ استفاده کرد زیرا این نوع سرامیک در بزرگتر نشان دادن فضا تاثیر فراوانی دارند.


نتیجه گیری


سرامیک های بدون لعاب قیمت پایین تری نسبت به سرامیک های لعاب دار دارند اما نیاز به مراقبت زیاد دارند و، سرامیک هایی که کیفیت بالایی دارند قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.